Kthehet i nxehti mbi Kosovë

Dita e sotme do të nisë me diell, për të ndryshuar më pas në zona të caktuara.


Dita e sotme do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10m/s.