Zbulohet fotografia e 32 vjeçarit që u vra në Rahovec

Në fshatin Qifllak të komunës së Rahovecit sot është vrarë një person. Express merr vesh nga burimet policore se i vrari është 33-vjeçar N.Murselaj.


Aktualisht nuk ka ndonjë të arrestuar dhe ende nuk dihen as motivet e vrasjes.

Ndërkaq rastin për Gazetën e ka konfirmuar edhe Zëdhënësja e Prokurorisë së Gjakovës, Yllka Shehu, e cila ka thënë se nga informatat e para në vendin e ngjarjes dyshohet se personi në fjalë është vrarë.

“Për momentin nuk kemi shumë informata, është gjetë një trup i pajetë në oborrin e një shtëpie. Trupi është gjetur me shenja dhune dhe dyshohet se është vrasje, mirëpo është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obdukim”, ka thënë Shehu.

Më pas, Prokuroria Themelore ka dhënë detaje, duke treguar se trupi i pa jetë ishte gjetur afër shtëpisë.

“Në orët e para të mëngjesit, pikërisht rreth orës 06:00, në fshatin Qifllak, Komuna e Rahovecit, është gjetur një trup i pa jetë, i cili dyshohet se është vrarë me armë zjarri. Viktima N.M, ishte 32 vjeç dhe trupi i të njëjtit është gjetur në oborrin e shtëpisë së tij”, ka thënë Prokuroria.

Brenda një ore, dy 32 vjeçarë të vdekur në Kosovë: Njëri vrau veten