×
 • Lajme
 • Lajme / I dërguari i BE-së

  Lajçaku në Beograd: Me Vuçiqin u pajtuam për hapat e ardhshëm në dialog

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 19:53

  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar të mërkurën me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

  Lajçaku shkroi në rrjetin social X se kanë diskutuar për dialogun, dhe janë pajtuar për hapat e ardhshëm.

  “Në Beograd pata një diskutim të hapur me Aleksandar Vuçiqin mbi gjendjen aktuale të dialogut. Ne u dakorduam për ardhshëm”, ka shkruar ai.

  Lajçaku ishte në Kosovë të martën, ku është takuar me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi.

  Marrëveshja, masat ndëshkuese, plani i BE-së – Çfarë mesazhe solli në Kosovë Lajçaku

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!