Albin Kurti porosit qytetarët: Rrini në shtëpi, lexoni libra dhe shihni filma

Kryeministri Albin Kurti përmes një video i është drejtuar qytetarëve për sitautën e koronavirusit.


Ai ka thënë se në këto ditë vendi më i sigurt është shtëpia, ndërsa ka bërë apel që t’i pastrojnë duart dhe të mos shtrëngojnë duart me njëri-tjetrit, shkruan Reporteri.net.

Kurti ka kërkuar nga qytetarët që të shfrytëzojnë qëndrimin në shtëpi, duke lexuar libra e shikuar filma.

Ai ka thënë se situata është e përkohshme dhe do të rikthehet normaliteti, ndërsa ka thënë se i është mirënjohës mjekëve, policëve e të gjithë të tjerëve që po kujdesen për qytetarët.