Kërset boksi në NBA, basketbollistët qërojnë hesapet në parket

Në ndeshjen e NBA ndërmjet Philadelphia 76ers me Minnesota Timberwolves ka pasur një përleshje të madhe


Ndeshja përfundoi me fitoren e Philadelpias me rezultat të thellë 117-95, por ajo që ra në sy nga ky takim ishte përleshje mes basketbollistëve, shkruan Reporteri.net

Joel Hans Embiid dhe Karl – Anthony Towns ishin dyshja që filloi përleshjen dhe në fund që të dy u përjashtuan nga gjyqtarët.

Basketbollistët nuk kanë pësuar lëndime të rënda gjatë kësaj përleshje, por ky gjest i tyre është bërë viral në rrjetet sociale dhe po komentohet nga adhuruesit e shumtë të NBA. /Reporteri.net/