Pejë: Oficerët gjejnë marihuanë tek një i burgosur

Një të burgosuri i është gjetur substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në dhomën e tij, gjatë ditës së djeshme në Qendrën Paraburgimit në Pejë.


Këtë e bën të ditur Policia e Kosovës përmes publikimit të raportit 24 orësh, shkruan gazeta online Reporteri.net.

Ata njoftojnë se sasia e marihuanës ishte me peshë prej 13.2 gram dhe ajo ishte gjetur gjatë kontrollit nga oficerët e Qendrës së Paraburgimit.

Sipas tyre, lidhur me këtë rast është njoftuar edhe prokurori./Reporteri/