Vdes ish-futbollisti i njohur shqiptar

Ka vdekur ish-futbollisti i njohur shqiptar, një ndër ikonat e para të klubit futbollistik “KF Shkëndija” – Tetovë, Shani Fetai.


Njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Facebook kreu i partisë Besa, Bilall Kasami.]

“Sonte morrëm një lajm pikëllimi se ish futbollisti dhe njëherit ndër ikonat e para të klubit futbollistik “KF Shkëndija” – Tetovë, Shani Fetai ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë. Fetai mbahet mend si autor i golit të parë dhe të dytë, në ndeshjen e parë zyrtare të “KF Shkëndija” në Ligën Komunale. Sakrifica dhe mundi i tij do të mbahet mend gjithmonë. Me këtë rast, familjes dhe të afërmëve ju shprehim ngushllimet më të përzemërta! Prehu në paqë Shani Fetai!”, ka shkruar ai.