Vrasja e dyfishtë në Pejë, i vrarë edhe Blerand Kadrijaj, zyrtar i lartë i PDK-së

Një ngjarje e dyfishtë ka ndodhur në qytetin e Pejës. Të vrarë dyshohet se kanë mbetur dy zyrtarë të lartë të PDK-së, kandidati për kryetar të Komunës, Astrit Ademaj dhe zyrtari Blerand Kadrijaj, shkruan Reporteri.net.


Kështu bëjnë të ditur burime të Reporteri.net në PDK.

Kadrijaj në zgjedhjet e kaluara ka qenë kandidat për kryetar të Deçanit.