Mbi 18 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot janë shënuar edhe 14 raste të vdekjes, si dhe 583 raste pozitive me COVID-19.


Numri i rasteve pozitive me koronavirus është 18 mijë e 548 kurse në 24 orëshin e 1 mijë e 944 persona.

Ndërkaq, MSh-ja ka njoftuar se janë kryer 9 mijë e 634 testime.