Vjosa Osmani pranon edhe zyrtarisht detyrën e Presidentes

Presidentja Vjosa Osmani në një ceremoni zyrtare ka pranuar edhe zyrtarisht detyrën, shkruan Reporteri.net.


Osmani ka parakaluar pranë gardës së FSK-së së bashku me kryeparlamentarin Glauk Konjfuca.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Gjatë ditës janë paraparë janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe.