Moti për nesër, pritet të ketë reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore, shkruan Reporteri.net.

Temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Po ashtu, do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.