Moti sot, riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot pritet që vendi të përfshihet nga vranësirat e dendura të cilat parashihen të përcjellën me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1- 7m/s.