Mustafa dhe Ahmeti takohen për rrëzimin e qeverisë

Ka filluar takimi për mocionin e rrëzimit të Qeverisë, i paraparë për këtë të marte mes kryetarit të LDK-së Isa Mustafës dhe atij të PSD-së Shpend Ahmeti.


Takimi është duke u zhvilluar në hotelin ”Sirius” në Prishtinë.

Mocioni për rrëzimin e qeverisë ka bërë që kreu i LDK-së të zhvillojë takime partitë opozitare.

Javën e kaluar Mustafa kishte një takim edhe me liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.