Ky do të jetë moti për ditën e nesërme

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i nxehtë se sot.


Nesër në tërë rajonin pritet të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtutjeshme dhe ajo maksimalja do të arrijë rreth 32 gradë celsius në nivel rajoni.

Pasdite vonë në disa vise kodrinore-malore mund të zhvillime vranësirash me ndonjë rrebesh të izoluar shiu.