Nis takimi i tretë mes LDK-së dhe LVV-së

Ka nisur takimi i tretë i grupeve punuese të LDK-së dhe Vetëvendosjes.


Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të LDK-së.

Kujtojmë se nga takimi i fundit, dy partitë janë pajtuar për formatin qeverisës me 12 ministri.

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka bërë të ditur se në takimin e grupeve punuese me LDK-në, do të diskutohet për çështje ekonomike.

Ndryshe, sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Vetëvendosje ka dalë partia e parë me 25.50 për qidn, e pasur nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 24.83 për qind.