×
 • Lajme
 • Lajme

  Njësiti Special Intervenues nesër proteston sërish para Qeverisë, Kurti udhëton për punë partiake në Gjermani

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 18:27

  Njësiti Special Intervenues (NJSI), së bashku me njësitet e tjera speciale të Policisë, do të protestojnë edhe nesër [9 dhjetor] para objektit të Qeverisë së Kosovës nga ora 12:00.

  Derisa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Berlin të Gjermanisë, shkruan Reporteri.net

  Atje kryeministri Kurti, i shoqëruar edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, do të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD).

  Në kuadër të kongresit do të zhvillojë takime me politikanë dhe deputetë të ndryshëm të SPD-së gjermane.

  Ndërkaq të dielën, do të takojë pjesëtarë të mërgatës në Gjermani.

   

   

  NjSI proteston nesër, i bashkohet edhe Sindikata e Policisë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!