Norvegjia i dhuron shtatë milionë euro për Kosovën

Përkushtimin e Kosovës për të vazhduar dialogun, kreu i ekzekutivit Ramush Haradinaj ia shprehu sot edhe ministres së Jashtme norvegjeze, Ine Eriksen Soreide, të cilën e priti në Prishtinë.


Ndërkaq, mysafirja mbështetjen e Norvegjisë për integrimet euro-atlantike ia shprehu Haradinajt dhe homologut të saj kosovar, Behgjet Pacolli, njofton Klan Kosova.

Ky shtet ia ka dhuruar 7 milionë euro Kosovës.