“Nuk po din bre burrë”, Lumir Abdixhiku kritikon Albin Kurtin

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe qeverinë e udhëhequr nga ai. I pari i LDK’së thotë se po futemi në krizë më të thellë energjetike. “As gruri s’futet në depo sot. Kur blejnë shtetet grurë nuk i marrin depot me i vendos në depot e tyre, e marrin grurin me … Vazhdoni me leximin e “Nuk po din bre burrë”, Lumir Abdixhiku kritikon Albin Kurtin