×
 • Lajme
 • Lajme / Video

  Osmani takon Von Der Leyen, diskutojnë për afrimin e Kosovës me BE-në

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 16:15

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen.

  Osmani ka shkruar se me të parën e Komisionit Europian ka biseduar se si të afrohet Republika e Kosovës më afër BE-së.

  “Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e @EU_Commission @vonderleyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkroi Osmani në platformën X.

   

   

  Osmani në Dubai takohet me presidentin e Kenias, diskutohet thellimi i raporteve të të dyja shteteve

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!