×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani udhëton në Bullgari, takohet me Clinton

  Reporteri
  17 Maj 2024 | 22:52

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Bullgari, me ftesë të ish-sekretares amerikane, Hillary Clinton, ku do ta marrë pjesë në ngjarjen e organizuar nga Clinton Global Initiative.

  përmes një komunikate, Presidenca ka njoftuar se Osmani e Clinton do të flasin për rolin e grave në fuqizimin e ekonomive.

  “Presidentja Osmani do të marrë pjesë po ashtu në tryezën ekzekutive që organizohet në kuadër të këtij organizimi, përkrah të ftuarëve të shumtë nga bota e politikës, biznesit, filantropisë dhe shoqërisë civile. Ndërkohë, në kuadër të vizitës njëditore, Presidentja Osmani pritet të takohet edhe me Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.”, thuhet tutje.

  Edhe vet Osmani përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se është takuar me Clinton.

  “Një ditë edhe më speciale, me miken e madhe të popullit tonë, Sekretaren Hillary Clinton. 🇽🇰❤️🇺🇸”, ka shkruar presidentja Osmani.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!