Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër dhe pasnesër do të mbajë mot i vranët e me intervale dielli, kurse në vendet malore mund të ketë riga të dobëta shiu.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius.

Ndërkaq, gjatë dy ditëve të ardhshme do  të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s.