Pasi u dënua nga Policia e Kosovës, Xhavit Haliti shfaqet me maskë në Komisionin Parlamentar

Deputeti nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti është shfaqur me maskë sot në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ku po raporton ministrja e jashtme, Donika Gërvalla.


Si duket Haliti ka ndjekur këshillat për mbajtjen e maskës, pasi që para se të shkonte në Kuvend është gjobitur nga Policia e Kosovës për mos mbajtjen e maskës, shkruan lajmi.net.

Deputeti Haliti është gjobitur nga zyrtarët policor gjatë rrugës për në Kuvend.

Deri më tani, Haliti nuk është prononcuar për media rreth gjobës, teksa mbledhja e Komisionit po vazhdon ende.