×
 • Lajme
 • Lajme / E FUNDIT

  Policia arreston në Bërnjak dhe e ndalon për 48 orë, serbin Sreçko Sofronijeviq

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 15:23

  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq.

  Rastin e ka konfirmuar Komandanti i Policisë për rajonin e Mitrovicësë së veriut, Veton Elshani për gazetën online Reporteri.net.

  Arrestimi i tij është bërë në Bërnjak, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh.

  Sofronijeviq ishte në kërkim nga autoritetet e Kosovës, si pjesëmarrës në përplasjet e serbëve kundër aksionit të Policisë së Kosovës në parandalimin e mallrave kontrabandë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!