Policia e konfirmon vdekjen qytetarit që ra nga 40 katëshja

Një person ka vdekur pasditen e sotme në Prishtinë. I ndjeri kishte rënë nga hapësira e ashensorit në ndërtesën 40 katëshe në Prishtinë.


Lajmi për Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Sot në ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rënë nga një ndërtesë në rrugën “Robert Doll” në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili në vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës (mashkull). Për rastin janë njoftuar institucionet kompetente”, ka thënë Flora Ahmeti./Reporteri.net/