×
 • Lajme
 • Lajme / Hapet rast

  Policia e ndalon për kontroll, 21 vjeçarit në Prishtinë i gjejnë lëndë narkotike në veturë

  Reporteri
  21 Nëntor 2023 | 8:06

  Policia e Kosovës gjatë patrullimit në rrugën “Lidhja e Pejës” në Prishtinë ka ndaluar një automjet të tipit BMW, në të cilin është gjetur lëndë narkotike.

  Siç mëson gazeta online Reporteri.ne, shoferit të automjetit gjatë bastisjes i është gjetur e sasi e dyshuar e llojit kokainë rreth 0.4gr.

  21 vjeçari është shoqëruar në stacion ku është intervistuar në cilësinë e te dyshuarit dhe është njoftuar njësia e hetimeve antidrogës.

  Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar i cili  ka udhëzuar që të einiciohet rast me veprën penale Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge.

  I dyshuari është liruar në procedure të në rregullt. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!