Policia konfiskon një kamion me birra në Mitrovicë

Gjatë ditë së djeshme Prokuroria Themelore e Mitrovicës gjatë një aksioni në këtë komunë ka konfiskuar një kamion me birra dhe një kombi me mall, vlera e të cilit ende nuk dihet, shkruan Reporteri.net.


Sipas një komunikate për media për këto raste janë ngritur 2 aktakuza ndaj shtatë personave për vepra të ndryshme penale.

“Prokuroria Themelore në Mitrovicë, gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur dy (2) aktakuza kundër shtatë (7) personave për vepra të ndryshme penale, si dhe ka sekuestruar përkohësisht: Një (1) kamion me birra; Një (1) kombi me mall ku vlera ende nuk dihet”, thuhet në komunikatë. /Reporteri.net