Publikohet raporti 24 orësh, rritet edhe më tej numri i rasteve me koronavirus në Kosovë

658 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është konfirmuar për asnjë viktimë.

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për 160 të shëruar në 24 orët e fundit.

Dje janë dhënë 4.685 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 3.837.

Njoftimi i plotë:

15 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.685 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 795.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 30.281 doza përforëcuese dhe 2.162 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ️Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 160 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.532.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 3.837.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: