Rikthehen viktimat në rrugë: Vdes një person në aksident

Një vetaksident ka ndodhur në Graçanicë, duke sjellur vdekjen e një personi.


Policia bën të ditur se bëhet fjalë për një vetaksident, ku është përfshirë një veturë, shkruan Reporteri.net.

Viktima dyshohet që i përket komunitetit serb dhe ishte pasagjere në momentin e aksidentimit.

Për shoferin, po ashtu me kombësi serbe, dyshohet se shkaktoi aksidentin nga pakujdesia.

Ndryshe, konfirmohet se plagë ka marrë edhe vet drejtuesi i mjetit, i cili tani gjendet në spital.