Sami Kurteshi nuk e ka hallin e coronavirusit, më shumë po frikësohet nga pushteti i Hashim Thaçit

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i kësaj partie në KQZ, Sami Kurteshi e ka kundërshtuar propozimin e presidentit Thaçi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme ne Kosovë.


Kurteshi nuk është marrë me numrin e të infektuarve deri më tani në Kosovë me coronavirus dhe as me gjendjen e shëndetësisë në Kosovë, por është marrë me prognoza se çfarë po synon Hashim Thaçi.

Ai nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruajtur se Thaçi dinakërisht synon marrjen e pushtetit politik e policor me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

“Gjarpëri Hashim Thaçi dinakërisht synon marrjen e pushtetit politik e policor me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme!JO GRUSHTSHTETIT POLITIK E POLICOR NË KOSOVË”, ka shkruar Kurteshi.