Shi apo diell? Ky është parashikimi i motit për sot

Sot do të mbajë mot i vranët dhe parashihet të ketë edhe reshje të dobëta shiu.


Të mërkurën dhe të enjten parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje të vlerave maksimale.

Të premten pritet një rënie e lehtë e temperaturave, por që gjatë vikendit do të pësojnë ngritje.

Temperaturat minimale sot dhe ditëve në vijim do të lëvizin ndërmjet 1 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.