×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Dy persona të vrarë në Korçë mbrëmjen e sotme

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 22:00
  Foto nga vendi i ngjarjes, A2CNN

  Dy persona kanë vdekur në Korçë mbrëmjen e së mërkurës, të dy të vrarë nga një armë zjarri.

  Siç ka thënë Policia në Shqipëri, dyshohet se fillimisht njëri person e ka qëlluar me armë një burrë, e më pas edhe vetë ka bërë vetëvrasje.

  “Më datë 28.02.2024, rreth orës 20:25, në lagjen nr. 18, Korçë, rruga ‘Koço Golniku’, një shtetas ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri shtetasin E. P., rreth 40 vjeç, banues në Korçë, i cili ka humbur jetën gjatë transportimit për në spitalin e Korçës. Autori i dyshuar i krimit, pasi ka qëlluar 40-vjeçarin, dyshohet se është vetëvrarë me armën e krimit. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë”, ka thënë Policia për A2News.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!