×
 • Lajme
 • Shqipëria / Aksidenti

  Furgoni përplaset me autokombajnën në Shqipëri, shtatë turistë francezë përfundojnë në spital

  Reporteri
  14 Qershor 2024 | 12:38

  Shtatë turiste franceze kanë përfunduar në spitalin e Lushnjës. Shkak është bërë një aksident që ka ndodhur kur furgoni me të cilin udhëtonin në drejtim të Beratit është përplasur me një autokombajnë që lëvizte nga njëri krah i rrugës në tjetrin.

  Furgoni i linjës Tiranë Berat me të cilin udhëtonin turistët dhe qytetarë të tjerë u përplas me autokombajnën.

  Policia në vendngjarje ka ndaluar drejtuesit e mjeteve të përfshirë dhe po disiplinon trafikun si dhe po dokumenton ngjarjen që mund të kishte përfundim tragjik, raportojnë mediat në Shqipëri.

  Disa prej turistëve po marrin ndihmë mjekësore, pasi kanë thyerje gjymtyrësh dhe dëmtime të tjera në trup.

  Sipas mjekëve nuk ka probleme serioze për shëndetin dhe po kryhen ekzaminimet përkatëse.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!