Shtetasi i huaj tenton ta grabisë një grua në Prishtinë dhe ikë nga vendi i ngjarjes

Një person me shtetësi të huaj ka tentuar ta grabisë një grua të moshës 35 vjeçare dje në Prishtinë.


Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një komunikate për medie, shkruan Reporteri.net.

Në komunikatë bëhet e ditur se personi i dyshuar pasi ka ikur nga vendi i ngjarjes, është kapur nga Policia dhe është arrestuar.

I dyshuari i cili është mashkull 26 vjeçar me shtetësi të huaj, kishte tentuar që viktimës t’ia marrë telefonin dhe çantën e krahut, por që ajo kishte rezistuar dhe kishte thirrur për ndihmë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes për procedura të mëtejme ligjore. /Reporteri.net