×
 • Lajme
 • Lajme

  Shtetasi rus ndalet në pikën kufitare Kullë, i gjenden mbi 12 mijë euro të padeklaruara

  Reporteri
  28 Shtator 2022 | 10:33

  Një rus është ndaluar për kontroll mbrëmë në pikën kufitare në Kullë.

  Në një çantë që e kishte në bagazhin e veturës së tij janë gjetur dhe sekuestruar 10 mijë dollarë amerikanë dhe dy mijë euro.

  Në raportin e policisë thuhet se paratë u sekuestruan pasi ato i dyshuari nuk i kishte deklaruar të hollat.

  Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, i cili ka rekomanduar që rasti t’iu dorëzohet Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme..

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!