Shtetasi rus ndalet në pikën kufitare Kullë, i gjenden mbi 12 mijë euro të padeklaruara

Një rus është ndaluar për kontroll mbrëmë në pikën kufitare në Kullë.

Në një çantë që e kishte në bagazhin e veturës së tij janë gjetur dhe sekuestruar 10 mijë dollarë amerikanë dhe dy mijë euro.

Në raportin e policisë thuhet se paratë u sekuestruan pasi ato i dyshuari nuk i kishte deklaruar të hollat.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, i cili ka rekomanduar që rasti t’iu dorëzohet Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme..