Takimi Vuçiq – Grenell mbyllet në heshtje

Beograd, 10. oktobra 2019. - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vucic sastao se sa specijalnim izaslanikom predsednika Donalda Trampa za dijalog Beograda i Pristine Ricardom Grenelom. FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ bk

Aleksandar Vuçiq është takuat sot në Beograd me të dërguarin special të presidentit amerikan, Donald Trump për bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell.


Zyrtari amerikan sot në mëngjes ka mbërritur në Beograd nga Prishtina ku të mërkurën zhvilloi takime me zyrtarët më të lartë shtetëror, raportojnë mediat serbe, transmeton lajmi.net.

Grenell dhe Vuçiq nuk kanë dhënë deklarata para mediave, njësoj sikurse presidenca serbe që nuk ka dhënë ende detaje lidhur me temat e diskutuara në takimin e tyre.