Temperaturat sot arrijnë deri në 25 gradë

Parashikimi i motit për sot.


Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Në fushat termike parashihet rritje të lehta në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë, prandaj kontakti direkt me rrezet e diellit, në orët e mesditës këshillohet të jetë sa më i kufizuar.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-10 m/s.