×
 • Lajme
 • Lajme

  Tensione në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut, deputetët i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë zv/kryetarin e Kuvendit

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 19:08

  Edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ditën e sotme janë shënuar incidente.

  Dy deputetë të Levicës, Dimitar Apasiev dhe Kërmov, kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të Kuvendit, Goran Misovski dhe më shkuan drejt tij duke e gjuajtur me letra e amendamenteve të cilat Levica i kishte dorëzuar për ndryshimet në Rregulloren.

  Incidentin pasoi pasi 87 deputetet nuk e pranuan kërkesën e Levicës që të hiqet Rregullorja nga rendi i ditës. Kryetari i Kuvendit, Telat Xhaferi njoftoi ndërprerjen të seancës, shkruajnë mediat maqedonase./a2

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!