Thaçi: Majlinda Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit

Fitoren e xhudistës kosovare Majlina Kelmendi e ka komentuar edhe Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ku përmes një postimi në Facebook ka thënë se Majlinda Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit, shkruan Reporteri.net


Ndësa Thaçi, Majlindën e ka cilësuar si të artë dhe historike për Kosovën.

Kelmendi në finale e mposhti kundërshtaren nga Rusia, Natalia Kuziutina, për ta fituar të artën në “Golden Score”.

Postimi i tij i plotë:

Lojërat Olimpike në Minsk ështe historike për Kosovën. Majlinda Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit ndërkombëtar të Kosovës. Përjetësisht krenar me Majlindën. HTH