Thaçi takon shqiptarin që punon si polic në Uashington

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në SHBA ka takuar një shqiptarë që punon si polic në Uashington.


Ai ka shkruar gjithashtu se shqiptarët kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan.

Postimi i plotë:

“SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan. Erijonin, i cili shërben si polic në Uashington, e takova sa ishte në detyrë në rrugët e kryeqytetit më të rëndësishëm në botë. HTH”, ka shkruar Thaçi.

SHBA-ja është shtëpi për shumë shqiptarë, që janë integruar dhe kontribuojnë për shoqërinë dhe shtetin amerikan….

Publiée par Hashim Thaçi sur Lundi 24 février 2020