Tjetër aksident, vetura përplaset me motoçikletën dhe bën për spital dy persona në Lipjan

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 17:30 në fshatin Rufc të Lipjanit, mes një automjeti dhe një motoçiklete.


Lajmin e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënësja e PK-së për Rajonin e Prishtinës, e cila tha se si pasojë e këtij aksidenti, dy persona kanë pësuar lëndime trupore.

“Rreth orës 17:30 në fshatin Rufc të Lipjanit, ka ndodhur një aksident rrugor në mes të një automjeti dhe një motoçiklete.  Si pasojë lëndime trupore kanë pësuar dy persona. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, tha ajo për Reporteri.net.