×
 • Lajme
 • Lajme

  Trajneri i Italisë vlerëson Shqipërinë: Luajnë futboll të bukur, nuk bëj parashikime

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 21:55

  Një nga kundërshtarët e Italisë në Euro 2024 do të jetë Shqipëria, së bashku me Kroacinë dhe Spanjës. Në intervistën pas shortit, trajneri i Axurrëve, Spalleti tha se kuqezinjtë luajnë një futboll të bukur dhe nuk janë skuadër për t’u nënvlerësuar.

  E nisni ndaj Shqipërisë…

  Për momentin Shqipëria është një nga më të fortat në qarkullim. Po luan futboll shumë të bukur dhe është në kushte fantastike. Të shohim a do të jetë në këtë nivel edhe në muajin qershor. Nuk mund të bëj parashikime .

  A jeni i kënaqur me grupin?

  “Mund të shkonte më mirë. Të jesh në vazon e katërt ka këto pasoja, megjithatë jemi Italia dhe do t’i luajmë me krenari të gjitha ndeshjet. E nisim ndaj Shqipërisë, por është e vështirë të bësh parashikime tani. Do të shohim si do të jetë gjendja e futbollistëve atëherë”,

  Shtatë futbollistë shqiptarë luajnë në Serinë A…

  “Unë ju njoh edhe juve, jo më futbollistët. Di gjithçka për Shqipërinë”, është shprehur ai.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!