×
 • Lajme
 • Lajme

  U raportua për pirje duhani në bufe të ish-Rilindjes, AUV fillon inspektimin

  Reporteri
  17 Mars 2023 | 17:28

  Më herët u raportua se në objektin e ish-Rilindjes, aty ku gjenden disa Ministri, nuk po respektohet vendimi i rreptë që ndalon pirjen e duhanit në hapësira publike të mbyllura.

  Menjëherë në aksion është vënë Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, e cila inspektuar këto bufe.

  E njëjta ishte inspektuar edhe disa ditë më parë, madje një hapësirë e saj ishte mbyllur, ndërsa një tjetër u gjobit pikërisht për shkelje të ligjit kundër duhanit.

  Këshilltarja e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Flutur Mustafa, ndau detaje lidhur me këtë gjë.

  “Urdhëresa e Ministrit Faton Peci vlen ndaj të gjithëve pa përjashtim” ka thënë mes të tjerash ajo.

  Ky është njoftimi i plotë i saj:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!