×
 • Lajme
 • Lajme / Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë

  Varhelyi: Dënoj sulmin kundër Policisë së Kosovës, mbështesim punën e EULEX-it e KFOR-it në terren

  Reporteri
  24 Shtator 2023 | 16:04

  Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Varhelyi, ka dënuar sulmin e sotëm ndaj Policisë së Kosovës ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe dy të tjerë u lënduan.

  “Dënoj fuqishëm sulmin kundër Policisë së Kosovës në veri të Kosovës. Dhuna duhet të ndalet menjëherë”.

  Ai ka ngushëlluar familjen e policit të vrarë, derisa tha se e mbështesin punën e EULEX-it dhe KFOR-it në terren.

  “I dërgoj ngushëllimet më të thella familjes së policit që vdiq sot paradite dhe u uroj shërim të shpejtë të plagosurve. Ne mbështesim punën e EULEX dhe KFOR-it në terren pasi bëjmë thirrje për hetim të plotë”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!