Vazhdon numërimi i votave të diasporës: Ky është rezultati aktual

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po numërohen votat e diasporës. Deri në këto momente janë numëruar mbi  3 mijë e 473 vota nga diaspora, shkruan Reporteri.net.


Sipas këtyre rezultateve, deri më tani është duke prirë Lëvizja Vetëvendosje me 1 mijë e 552 vota.

Në vendin e dytë ndodhet Lidhja Demokratike e Kosovës me 716 vota, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me 553 vota.

Në anën tjetër koalicioni AAK-PSD ka arritur që të votohet nga 314 bashkatdhetar.

Kurse koalicioni Nisma-AKR ka mbledhur vetëm 242 vota.