Vetëvrasje në Malishevë

Një person është dërguar pa shenja jete në QKMF-në në Malishevë, shkruan Gazeta Online “Reporteri”.


I njëjti sipas familjareve, ishte gjetur i varur me litar ne shkallet e katit te dytë te shtëpisë se tij .

Rasti është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj. Ai ka thënë se i me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i tij është dërguar në IML për obduksion.

“Nga QKMF-Malishevë, Stacioni policor ne Malisheve është informuar se nga familjaret e tij, ishte sjellur viktima e pa shenja jete. I njëjti sipas familjareve, ishte gjetur i varur me litar ne shkallet e katit te dytë te shtëpisë se tij. Patrullat policore, dhe njësia e hetimeve rajonale- Gjakovë janë dal në vendin e ngjarjes dhe janë duke u marrë me rastin. Është informuar prokurori kujdestar dhe me urdhër te tij, trupi i pa jetë, dërgohet ne mjekësinë ligjore për obduksion”, tha Xhurkaj për Reporteri.net