Vjosa mbron vendimin e Isa Mustafë s pë r tenderin që ia kishte dhë në djalit të tij

Kandidatja për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës Vjosa Osmani në Debat Plus në RTV Dukagjini ka mbrojtur shefin e partisë Isa Mustafa në lidhje me tenderin që patën fituar djemtë e tij në kohën kur kryeministër ishte kryetari i LDK-së .


Osmani tha se çështje e atij tenderi është spastruar dhe nuk ka pasur asnjë tender.

Kujtojmë se në kohën kur në krye të Qeverisë ishte Isa Mustafa djemve të tij iu ishte dhënë tenderi për rregullimin e veturave të Qeverisë .

Ky vendim kishte shkaktuar reagime tek shoqëria civile dhe partitë në opozitë.