Vlora Çitaku: Kryeministër, fshije këtë status dhe kërko falje

Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku, i ka reaguar kryeministrit Kurti pas postimit të tij skandaloz për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK’së.

Çitaku i ka kërkuar Kurtit që ta fshijë postimin e tij e të kërkojë falje, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Kryeministër, fshije këtë status dhe kërko falje”, tha Çitaku, teksa nënvizoi edhe pjesët skandaloze të reagimit të kryeministrit Kurti.

Postimi i saj:

Në reagimin e tij, kryeministri Kurti, gjeti mënyrën që edhe një rast tragjik si ky i mbrëmjes së të mërkurës, ta lidhte me “armiq”.

“Dy qytetarë të Kosovës më pak, dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë”, shkroi ai. /Reporteri.net/.

Kurti për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë: Dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë