Vuçiq: Do të luftoj për Kosovën, por nuk është e lehtë

Presidenti i Serbisë njëherësh drejtues i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq tha mbrëmë se do të luftojë për Kosovën dhe çdo serb, por sipas tij “nuk duhet të mendohet se gjërat janë të lehta dhe se do të realizohen zgjidhjet që dikur i parashikuan”.


Ai tha në një tubim partiak në Novi Sad me rastin e 11 vjetorit të themelimit të partisë se kanë arritur të sjellin në fokus çështjen e Kosovës dhe se i kanë mbajtur serbët në Kosovë dhe se ata po ia dalin ta ndihmojnë popullin, transmeton Klan Kosova.

“Ne arritëm t’i bënim të gjitha këto, por njerëzit tanë kurrë nuk donin të dëgjonin se cila është e vërteta,” tha Vuçiq, duke shtuar se në fund të fundit, njerëzit gjithmonë i përçmojnë ata që gënjejnë dhe ankohen”, shtoi ai