Zbulohet biseda e parë e takimit Thaçi-Kurti

Ka nisur takimi kokë më kokë, i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me presidentin e vendit Hashim Thaçi.


Takimi po zhvillohet në Presidencë, gjersa ka nisur pa shtrëngim duarsh, krejt kjo si masë për t’u mbrojtur nga koronavirusi, shkruan Reporteri.net.

Thaçi e Kurti ka disa ditë që e ftojnë njëri-tjetrit për bashkërendim të qëndrimeve në politikën e jashtme.

Pasi arritën që më në fund të takohem, Thaçi e Kurti kanë arritur që të zhvillojnë edhe një bisedë të shkurtër derisa mediat ishin të pranishme.

Konkretisht ata biseduan për koronavirusin dhe situatës së krijuar edhe në vendin tonë për shkak të kësaj pandemie.

Kurti e Thaçi po qëndrojnë në takim tash e gjysmë ore.  /Reporteri.net

Takohen Thaçi dhe Kurti

Takohen Thaçi dhe Kurti

Publiée par IndeksOnline sur Vendredi 13 mars 2020