Zeka: Kosova kurrë nuk ka qenë më keq, nga 10 qytetarë, 11 janë të pakënaqur

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka ka filluar fushatën e tij për zgjedhjet e parakohshme.


Ai nëpërmjet një statusi në facebook ka numëruar gjërat që me të në pushtet do të mund t’i shihnim në Kosovë, shkruan Reporteri.net

Ky është statusi i tij i plotë:

Qytetare te nderuar

Avash avash po vijme te zgjedhjet e jashtezakonshme. Kosova kurrë nuk ka qene me keq. Varferi ekstreme. Hajni ekstreme e parase publike. Nga 10 qytetare, 11 jane te pakenaqur.
Klasa politike e ketij vendi, ajo qe ka pase dhe ka qene ne pushtet, e ka shkaterru kete vend dhe e ka ndertu autostraden e ikjes jashte.

Tani, ne fushate keni me degju garen kush po e shane me shume Serbine dhe Gjykaten Speciale. Kjo eshte rrena patriotike e rradhes, te cilen ishalla nuk e perbini.
Ne si Parti Euroatlantike ju garantojme se neper rruget e Kosoves nuk do te shihni makina me shkronjen Z.
Ju garantojme se nuk do te shihni zyrtare shteti duke shku ne pune me makine zyrtare, ne kohen kur populli vuan per pune, per uje, per rryme, per spitale, per çerdhe, per shkolla normale.
Nuk do te harxhohen milionat e popullit per dreka, darka, udhetime zyrtare, e marrina te tjera.

Nuk do te lejojme qe te shkaterrohet biznesi privat, duke e rrjepur permes tvsh-se ne dogane dhe gjobave te ATK-se. S’ do te kete tvsh ne dogana, nuk do te kete gjoba nga atk-ja per biznesin e paster! Nuk do te diskriminohen me te punesuarit ne sektorin privat, te cilet jetojne si skllever. As ne Tailande nuk diskriminohen punetoret sikurse ne Kosove!

Qytetareve te Kosoves do ua zgjidhim hallet duke e ndale hajnine e parase publike dhe duke ia hape deren e investimeve diaspores me Zero taksa. Te njejten gje do ta kete kushdo qe deshiron te investoje ne Kosove, vendas e i huaj.

Keto dhe shume probleme reale te qytetareve do jene pjese e fushates tone, ndersa patriotizmin banal po ua lejme atyre qe ua kena pa “hajrin” deri me tani, e tash spo kane cka tjeter me na shit.

A munden me qene patriota ata qe per 20 vite e kane vjedhe Kosoven?!!!/Reporteri.net/